OFERTA

Oferta Strefy Drzewa to zabiegi mające na celu poprawę zdrowotności drzew ale przede wszystkim eliminujące zagrożenia, które mogą stwarzać zaniedbane drzewa.

W celu ochrony drzew oraz zapobieganiu uszkodzeń mienia w ich sąsiedztwie zabiegi pielęgnacyjne oraz wycinki przeprowadzamy z wykorzystaniem technik alpinistycznych (linowych) z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa oraz specjalistycznego sprzętu. (więcej…)

EKSPERTYZY

TOMOGRAFIA AKUSTYCZNA

Badanie tomografem akustycznym pozwala w sposób nieinwazyjny zobrazować wewnątrz pnia drzewa obszary w stanie rozkładu lub puste. Metoda polega na rozmieszczeniu specjalnych czujników dookoła pnia i dokonaniu pomiaru prędkości dźwięku pomiędzy nimi. Wynik badania w połączeniu z innymi parametrami drzewa po wprowadzeniu do oprogramowania określa stopień ryzyka powodowanego przez drzewo.


Przekrój pnia po dokonanym badaniu gdzie poszczególne kolory oznaczają: drewno zdrowe (zielony), drewno w fazie rozkładu (czerwony), wypróchnienie bądź ubytek (niebieski).

Rozmieszczenie czujników na pniu.

EKSPERTYZY Z WEJŚCIEM W KORONĘ DRZEWA

Umożliwiają wnikliwą identyfikację niewidocznych z poziomu gruntu cech drzewa mogących mieć wpływ na jego statykę tj.: wadliwe rozwidlenia, pęknięcia, osłabione części drzewa, złamane (zawieszone) konary i gałęzie, lokalizacja i rozmiar ubytków, określenie czynników chorobotwórczych oraz występowanie grzybów pasożytniczych w wyższych partiach pnia i korony.

Wejście w koronę drzewa ma też kluczowe znaczenie w podjęciu właściwych decyzji w zaplanowaniu ewentualnych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

PIELĘGNACJA DRZEW

Właściwa pielęgnacja ma ogromny wpływ na stan zdrowotny naszych drzew. Aby mieć ładne, zdrowe i bezpieczne drzewa ich pielęgnację należy zacząć jeszcze w początkowej fazie wzrostu aby uniknąć m.in w późniejszym czasie  amputacji dużych konarów. Drzewo za młodu jest  w stanie zregenerować skutki cięć nie dopuszczając do rozwoju zgnilizn bądź infekcji. Dzieje się tak dzięki  szybciej przyrastającemu systemowi korzeniowemu w stosunku do korony.

(więcej…)

O Strefie

Korzeniami Strefy były rowerowe wyprawy po lasach, bagnach i innych podlaskich bezdrożach w pogoni za gęsimi kluczami i żurawim klangorem. Te z czasem doprowadziły do ostatniego w Europie skrawka nizinnego lasu o charakterze pierwotnym – Puszczy Białowieskiej na tamtejszy wydział leśny. Chociaż jak się niedługo okazało tą ważniejszą z sióstr okazała się być większa i bardziej różnorodna Puszcza Knyszyńska, która objawiła się wielką różnorodnością siedliskową oraz dorodnymi pniami masztowych sosen.

Możliwość obserwacji naturalnych procesów drzew w ich pierwotnym otoczeniu była najlepszą lekcją. Ta z kolei w połączeniu ze wspinaczką drzewną otworzyła zupełnie nowe drzwi, które pozwoliły zacząć podchodzić do drzew i ich koron z większym rozumieniem ich biologii, funkcji jakie pełnią oraz niemniej ważnego miejsca w krajobrazie.

Tak narodziła się Strefa Drzewa.

Kontakt

STREFA DRZEWA Tomasz Kryjan
ul. Żurawia 14/21
16-010 Wasilków

tel. 511-333-230
email: strefadrzewa@gmail.com

 

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości